Érdekességek a világ nyelveivel kapcsolatban – 1. rész

Érdekességek a világ nyelveiről

Érdekességek a világ nyelveiről

A nyelvekre mindenkinek szüksége van. Vannak, akik csak anyanyelvüket beszélik, mások számos idegen nyelvet is elsajátítanak életük folyamán, a jobb boldogulás érdekében. Számos érdekességet azonban mégsem ismer az emberek legnagyobb része, ezért érdemes megismerkedni néhánnyal. A világ 189 országában, a több mint 7 milliárdnyi ember kb. 6-7000 nyelven beszél, ami hatalmas szám, azonban ennél sokkal nagyobb lehet, ha a különböző dialektusokat is ideszámítjuk.

 

Például Kínában rengeteg van, az ország hatalmas méretei miatt, ezek sok esetben annyira elkülönülnek egymástól, hogy néha egyik kínai nem is érti egyáltalán a másikat. Európában az összes nyelv kis részét, csupán 3 százalékát beszélik, ez kb. 225 nyelvet tesz ki. A legtöbb nyelvet az ázsiai, valamint afrikai kontinenseken beszélik. A világ népességének legalább feléről elmondható az, hogy legalább két nyelven beszél, azonban ennek az aránynak csak egy nagyon kis százaléka beszéli az összes ismert nyelvet ugyanolyan arányban.

 

 

Rengeteg nyelv rendelkezik hatalmas szókészlettel, némelyik az 50 ezret is meghaladja, azonban azok, akik ezt beszélik, nem rendelkeznek ekkora szókinccsel, csupán néhány szó tartozik az alapszókészletbe, amelyeket általában használni szoktak. A gyermekekkel kapcsolatban is számos érdekesség létezik, az anyanyelv és más nyelvek elsajátítását illetően is. Az első évben leginkább csak hangokat adnak ki, majd az első születésnap körül már érthető szavakat is mondanak, három évesen valódi, értelmes mondatokat formálnak, majd öt évesen több ezer szót is megértenek.